KONST / Litografier / Grafiskt blad 16873073
nr 1687 3073
Alexander Calder
(1898-1976), USA
Grafiskt blad, "The Flying Color Collection 1975". Signerad i tryckplåt. Bladets mått: 50,5x66 cm, yttermått inklusive ram: 61x76,5
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 17 mars 2025
kl 20:12:24
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.500 kr
6
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
2.000 kr
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.400 kr
Alexander Calder
Läs mer om Alexander Calder